poniedziałek, 25 lutego 2013

Królowa płotów

 Dni są coraz dłuższe, chciałabym powiedzieć że cieplejsze ale jednak nie, jest dość mroźno choć na ogół słonecznie. Właśnie z powodu tej słonecznej pogody Migusia spędza troszkę czasu na dworze, każdego dnia. Pod nadzorem oczywiście, bo choć jej się wydaje że jest taka duża i odważna, że wszędzie przecież wejdzie i wyjdzie stamtąd też, my dorośli wiemy że odwaga odwagą a głupota głupotą jest. O dziwo nie tylko człowieki ją pilnują, Tiggy wyjątkowo staje na wysokości zadania i nie spuszcza jej z oczu, choć oczywiście nikt od niego tego nie wymaga. Osobiście myślę że pilnuje bardziej swojego inwentarza niż zalezy mu na Migusi, ale fakt jest faktem, że jak mała za daleko odejdzie to biegnie za nią i zagania z powrotem na podwórko. No chyba że zdarzy się że mu się nie chce wychodzić bo woli cieplutki kaloryfer. Wtedy hulaj-dusza-piekła-nie-ma i Migusia zwiedza w najlepsze. Zawsze wraca sama, nawety jak wybiegnie za płot, ale raz jej się nie udało, bo przeszła płotem do sąsiadki i się zgubiła. To znaczy, płot jest w pewnym miejscu podwójny, podwyższony, przelazła więc na drugą stronę i nie widziała już swojego podwórka. Łaziła więc i miałczała, rada nierada musiałam się pofatygować do sąsiadki po niesfornego kiciusia, który gdy tylko mnie zobaczył, zeskoczył z płotu i wprost na ręce.
Odwaga odwagą, a okazało się że Migusia się... boi. Samochodów, szczeknięcia psa w oddali, przelatującej mewy, nawet wróbla który usiadł koło niej na płocie się przestraszyła. Ale nie przeszkadza jej to w eskapadach.


No i Migusia ma... koleżankę. Pisałam kiedyś o kotach sąsiadki, dwa czarnuszki, Bonnie i Clyde. Okazało się że za każdym razem kiedy Migusia wychodzi na podwórko, po drugiej stronie żywopłotu czai się jej koleżanka. Cieżko jest im zrobić zdjęcie razem, bo Bonnie zazwyczaj ucieka gdy mnie widzi, a Migusia to raczej w miejscu też nie postoi. Uwierzcie mi więc na słowo, że jak stoją tak na przeciwko siebie to wyglądają prawie dokładnie jak swoje kopie, tamta jest chyba troszkę bardziej czarna, ale krawacik w tym samym miejscu. Gdy tak patrzę na Bonnie, widzę Migusię za kilka miesięcy. Migusia zaś nic sobie ze starszej koleżanki nie robi, ona nie szuka towarzystwa kotów tylko wrażeń, jak płoty, dachy i takie tam.  Ale to dobrze wiedzieć że okoliczne koty już zdają sobie sprawę z  jej obecności.A wczoraj rano było tak:


Jak się dobrze podświetli to widać że ta moja Migusia nie jest aż taka bardzo czarna, co nie? Najczarniejsze to ma łapki. A dzisiaj znowu świeci słońce, po śniegu nie ma śladu, ale do wiosny to jeszcze brakuje. A ja denerwuję się coraz bardziej, bo operacja już w czwartek, brrrr....5 komentarzy:

 1. Ciekawy kolorek ma Migusia...
  Czyja operacja ??
  Coś przegapiłam ?

  OdpowiedzUsuń
 2. To lekko nie będzie. Trzeba swoje nerwy przejść, a i koteczka pomęczy się trochę, za to potem spokój na całe życie.
  Kolor ma fajny, taki brunatny.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wszystko się uda, zobaczysz :)!. A Migusia to bardzo odważna kotka :). Niezłomna :D... Ciekawe jakie będzie miała futerko gdy urośnie?... :).

  OdpowiedzUsuń
 4. Oj odważna, oj niezłomna... głupiutka jeszcze, ot co!

  OdpowiedzUsuń